Projekt „Szybuj bezpiecznie w internetowej chmurze 2019”

Nasza szkoła po raz kolejny przystąpiła do projektu „Szybuj bezpiecznie w internetowej chmurze”.
Organizatorami są: Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli, Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego, Komenda Wojewódzka Policji w Kielcach oraz Allegro.pl sp. z o.o.
Patronat sprawują: Marszałek Województwa Świętokrzyskiego, Wojewoda Świętokrzyski i Kuratorium Oświaty w Kielcach.

Udział w Projekcie rozpoczął się od uczestnictwa pedagoga szkolnego – p. Beaty Smagór w konferencji rozpoczynającej przedsięwzięcie.
Następnie uczniowie klas IIIa i b, IVa i b oraz Va i b wzięli udział w zajęciach przeprowadzonych przez nauczycieli – p. Iwonę Kościelecką, p. Małgorzatę Kaszę i p. Anetę Trzcińską dotyczących bezpiecznego i rozsądnego korzystania z zasobów Internetu. Uczniowie klas IIIa i b oraz Va i b uczestniczyli również w spotkaniu z funkcjonariuszem policji – specjalistą do spraw nieletnich Komisariatu I Policji w Kielcach.

Do Etapu Szkolnego Konkursu nasi uczniowie przystąpili w dwóch kategoriach: Kategoria I – uczniowie klas III – przygotowali prace plastyczne na temat „Internet – Twoje wirtualne okno na świat”.
Kategoria II – uczniowie klas IV i V – przygotowali w formie elektronicznej lub analogowej komiks na temat „Nie wierz we wszystko, co znajdziesz w Internecie”.

Komisja szkolna w składzie: p. Anna Materny, p. Elżbieta Lis i p. Dariusz Stępień dokonała oceny i wybrała po trzy prace z każdej kategorii, które wezmą udział w Wojewódzkim Etapie Konkursu.
Wyróżniono prace: Gabrieli Matałowskiej, Karola Sachy, Igora Zatelmejera – klasa IIIb (wychowawca p. Małgorzata Kasza) oraz Katarzyny Kołcz – kl. Vb, Antoniego Króla i Kamila Mazura – kl. Va (opiekun – nauczyciel informatyki i techniki p. Aneta Trzcińska).

Rozstrzygnięcie nastąpi 30 listopada. Życzymy powodzenia!!!

Ponadto wszystkie prace wykonane przez naszych uczniów zostaną wyeksponowane w szkole z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu 2020 – „Razem dla lepszego Internetu”.

Iwona Kościelecka – wychowawca kl. IIIa
Małgorzata Kasza – wychowawca kl. IIIb