Warsztaty Edukido

W dniu 13 listopada 2019r w Szkole Podstawowej nr 1 w Kielcach odbyło się spotkanie uczniów z instruktorkami Edukido p. Magdaleną Pindral i p. Karoliną Strójwąs, które w ciekawy i interesujący sposób próbowały zachęcić uczniów do konstruktywnej nauki poprzez zabawę z wykorzystaniem klocków Lego. W warsztatach uczestniczyły klasy: 2A, 2B, 3A, 3B wraz z wychowawcami. Tematyką spotkania były „Symbole narodowe”.
            Uczniowie utrwalili wiedzę dotyczącą symboli narodowych: flagi, godła, hymnu oraz uzyskali ogólne informacje dotyczące zaborów. Na zajęciach wykorzystane zostały klocki Lego, silniki i co najważniejsze – dziecięca wyobraźnia.
            Uczniowie pracowali w grupach. Budowali symbole narodowe oraz ekspozytory, tworząc ruchome skrzydła orła. Konstruowali mechanizmy prezentacyjne instalując symbole narodowe na platformie. Wprawiali maszynę prezentacyjną w ruch za pomocą silników.
            Dzieci wspaniale się bawiły. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem naszych uczniów.

Marta Okopień