Wewnątrzszkolny Konkurs Recytatorski: ,,Polsko, Ojczyzno moja!”

Wyniki:

I miejsce- Katarzyna Kołcz, kl. 5 b

II miejsce- Miła Starodub, kl. 8 a

III miejsce-Natasza Materek, kl. 4 b

W/w konkurs, który odbył się jako integralna część uroczystych obchodów Święta Niepodległości w naszej szkole, połączył kształtowanie postawy patriotycznej uczniów z celami edukacyjnymi i wychowawczymi.Jego przeprowadzenie było możliwe dzięki współpracy z Instytutem Pamięci Narodowej Delegatura w Kielcach, który jest fundatorem nagród i upominków dla uczestników.Rozpoczęcie konkursu zainicjowała, zaśpiewana przez maluchy uczęszczające do świetlicy szkolnej, znana wszystkim piosenka pt.: ,, Kto ty jesteś? Polak mały”. Wykonanie zostało uatrakcyjnione wizualizacją, dzięki wykorzystaniu tablicy interaktywnej. Następnie przygotowane utwory poetyckie zaprezentowało dziesięcioro uczestników z klas: 4- 8. Nie obyło się bez dużych emocji. Wszyscy liczni zebrani( w tym niektórzy rodzice) w skupieniu wysłuchali recytacji wierszy patriotycznych, a nastrój podkreśliły dźwięki żołnierskich piosenek z czasu I wojny światowej. Na zakończenie wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali upominki ufundowane przez Instytut Pamięci Narodowej- długopisy, odblaskowe paski, imitujące polską flagę oraz niespodziankę – zaproszenie na koncert:,, Lata dwudzieste, lata trzydzieste…Pokolenie Niepodległej.” Odbył się on dnia 8 listopada w Wojewódzkim Domu Kultury i poprzedzony został ceremonią wręczenia zasłużonym nagród Świadek Historii( m.in. ambasador Węgier w Polsce- pani Adrienne Kórmendy, profesor Jolancie Kulińskiej czy Stowarzyszeniu NZS 1980). Była to niezwykła lekcja- przygotowane prezentacje pozwoliły zebranym poznać i docenić pracę i działalność nagrodzonych. Po uroczystości odbył się koncert w wykonaniu grupy GO!band- 21 piosenek z lat dwudziestych i trzydziestych w nowych aranżacjach, profesjonalnie wykonanych, z pewnością usatysfakcjonowało nawet najbardziej wymagających słuchaczy. Dziękujemy wszystkim za udział w konkursie. O terminie wręczenia dyplomów uczestnikom i nagród za zdobyte miejsca poinformujemy.

Organizatorzy:

Renata Petrus