Próbna ewakuacja

5 listopada 2019r. o godz. 10.00 odbyła się próbna ewakuacja naszej szkoły. Głównym celem przeprowadzonych ćwiczeń było zapoznanie uczniów i pracowników szkoły z praktycznym zastosowaniem procedur dotyczących zachowania się w przypadku wybuchu pożaru lub powstania innego zagrożenia dla życia i zdrowia. Po usłyszeniu sygnału alarmowego nauczyciele wraz z uczniami przeszli drogami ewakuacyjnymi do punktu zbiórki – szkolnego boiska. Po przeprowadzonej kontroli budynku informacja o stanie ewakuacji przekazana została przedstawicielom straży pożarnej. Po odwołaniu alarmu uczniowie udali się do sali gimnastycznej, gdzie przedstawiciele Straży Pożarnej w ramach Ogólnopolskiej Kampanii Edukacyjno-informacyjnej „Czujka – na straży Twojego bezpieczeństwa” opowiedzieli o zagrożeniach wynikających z obecności tlenku węgla w powietrzu. Ewakuacja w SP 1 przebiegła szybko  bardzo sprawnie.