„KIELCE SENIOROM” 2019

W czwartek 10 października 2019 roku rozpoczęła się I edycja międzynarodowego, trzydniowego wydarzenia pod nazwą „Kielce Seniorom”. Na kieleckim Rynku pan prezydent Bogdan Wenta przekazał seniorom symboliczne klucze do miasta, a następnie rozpoczął się program artystyczny.
Na uroczystościach nie zabrakło również uczniów z „Jedynki”.
Aby uczcić ten dzień, klasa III a oraz Samorząd Uczniowski naszej szkoły przygotowali dla seniorów laurki z życzeniami. Zostały one wręczone zebranym na Rynku osobom starszym. Sprawiły one wielką radość obdarowanym. Seniorzy bardzo chętnie rozmawiali z dziećmi i robili sobie zdjęcia. Spotkanie zakończyło się w miłej atmosferze wspólną biesiadą, na którą zaprosił dzieci pan Jan Jarząb, członek Rady Seniorów.
Pan prezydent Kielc Bogdan Wenta, również poświęcił czas naszym uczniom. Były, więc wspólne zdjęcia, rozmowy i oczywiście autografy.

Iwona Kościelecka
Renata Kozieł