IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Dnia 4 października 2019 roku nasza szkoła po raz kolejny wzięła udział w obchodach ŚwiatowegoDnia Tabliczki Mnożenia. Koordynatorami akcji byli nauczyciele matematyki: p.Urszula Sodel, p.Anna Mazur, p.Elżbieta Biesiada, p.Sylwia Michorek-Kania. Dzieci już wcześniej przypominały sobie tabliczkę mnożenia podczas lekcji oraz wykonując prace plastyczne na jej temat, które w zabawny sposób utrwalały ich wiedzę.Najlepsze prace ozdobiły naszą szkołę.  W finałowym dniu 4X uczniowie stali się egzaminatorami tworząc komisje egzaminacyjne na terenie placówki. Każdy, kto chciał zdać egzamin z tabliczki mnożenia – podchodził do stolika komisji i wyciągał z koszyka los egzaminacyjny. Poprawne rozwiązanie wszystkich pięciu przykładów gwarantowało  – otrzymanie tytułu „Eksperta tabliczki mnożenia”. Chętnych do sprawdzenia swoich umiejętności nie brakowało. W akcji wzięła udział p.wicedyrektor Elżbieta Wójcik, która może pochwalić się zdobyciem certyfikatu. Z przykładami z pozytywnym skutkiem zmierzyło się wielu nauczycieli naszej szkoły, pracowników obsługi oraz szkolna pielęgniarka. Cieszy nas, że do akcji dali się zaprosić również rodzice naszych uczniów dając dobry przykład dzieciom.

W imię akcji „ młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają” powołany został patrol z przedstawicieli klas: VIc, VIb, który  pod opieką nauczycielki matematyki Urszuli Sodel wyruszył w teren, aby sprawdzić znajomość tabliczki wśród urzędników miasta
i mieszkańców Kielc. Swoją wyprawę rozpoczął od Urzędu Miasta Kielce, gdzie  uczniowie spotkali się z wiceprezydentem p. Marcinem Różyckim. Następnie  udali się do   Wodociągów Kielce. Tam znajomością mnożenia wykazali się prezes wodociągów p. Henryk Milcarz i rzecznik prasowy p. Ziemowit Nowak. Kolejnym etapem było Kuratorium Oświaty Kielce. Pytania z tabliczki mnożenia otrzymali: wicekurator p.Katarzyna Nowacka oraz wizytatorzy: p. Łukasz Maj i p. Piotr Zimoch. Uczniowie odwiedzili także Urząd Marszałkowski,gdzie egzamin z tabliczki zdała dyrektor p.Katarzyna Kubicka.
Spośród mieszkańców Kielc dobrą znajomość tajników mnożenia potwierdzili m.in. adwokatz kancelarii w centrum miasta  – p. Kamila Kwiecień i praktykant p. Michał Kasprzycki.
Na  osiedlu Bocianek umiejętnością bezbłędnego mnożenia mogli wykazać się: prezes Spółdzielni Mieszkaniowej Bocianek p. Eryk Wilkoński, wiceprezes p. Paweł Kubicki oraz główna księgowa p. Edyta Sobczyk. Młodzież odwiedziła też na Bocianku wybrane punkty handlowe i usługowe.

Wszyscy pytani znakomicie poradzili sobie z wylosowanymi działaniami zdając egzamin przed dziećmi i otrzymali certyfikaty znajomości tabliczki mnożenia oraz  zakładki
z wizytówką  SP 1 i tabliczką mnożenia.

Była to wspaniała i pouczająca zabawa. Do zobaczenia na obchodach podczas
X Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia.

Urszula Sodel

Anna Mazur