Mistrz Ekonomii – I etap

W bieżącym roku szkolnym uczniowie klas VII i VIII naszej szkoły biorą udział w projekcie „Mistrz Ekonomii” przygotowanym przez stowarzyszenie odpowiedzialni.pl we współpracy z UJK w Kielcach. Uczniowie przygotowując  się do finału projektu mogli korzystać z bazy 150 pytań przygotowanych przez dr hab. Prof. UJK pana Piotra Misztala, wicedyrektora ds. nauki Instytutu Prawa, Ekonomii i Administracji na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach (https://www.odpowiedzialni.pl/index.php/quiz-mistrz-ekonomii/). Dnia 07.05.2019r.  uczniowie wzięli udział  w I etapie konkursu „Mistrz Ekonomii”.  Uczestnicy rozwiązywali test składający się 25 pytań  jednokrotnego wyboru sprawdzający ich wiedzę z zakresu podstaw ekonomii, finansów, przedsiębiorczości, ubezpieczeń i inwestowania.  Po sprawdzeniu prac opiekunowie projektu wyłonili troje uczniów, którzy zakwalifikowali się do finału. Są to:

Zuzanna Czekaj 8c

Mateusz Walasek 8b,

Magdalena Cichy 8b.

Finał już 30 maja 2019r. w w Kieleckim Parku Technologicznym.  Dzięki przychylności Kieleckiego Parku Technologicznego dla uczestników finału przygotowano wyjątkową atrakcję – wycieczkę do Energetycznego Centrum Nauki oraz drobny gadżet sponsorowany przez Stowarzyszenie Odpowiedzialni.pl.

Całej trójce życzymy powodzenia w finale.

Opiekunowie

Anna Mazur