Giełda Szkół i Uczelni

Dnia 20.03.2019r. uczniowie klas ósmych naszej szkoły odwiedzili Centrum Kongresowe Targów Kielce. Mogli zapoznać się z bogatą ofertą 35 szkół i uczelni, które prezentowały się na giełdzie. Wśród wystawców nie brakowało najpopularniejszych liceów w Kielcach. Ciekawe stosika zaprezentowały Zespół Szkół Leśnych w Zagnańsku,  Zespół Szkół Zawodowych nr 1 w Kielcach, Zespół Szkół Elektrycznych w Kielcach czy Zespół Szkół Przemysłu Spożywczego w Kielcach. Przy stoiskach przygotowanych przez szkoły  nasi wychowankowie  mieli okazję porozmawiać z nauczycielami oraz  uczniami, którzy na co dzień do nich uczęszczają. Młodzież nie tylko opowiadała o tym czego się uczy, ale i prezentowała swoje umiejętności np. kulinarne czy fryzjerskie. Mamy nadzieję, że udział w tym wydarzeniu pozwolił uczniom rozwiać wiele wątpliwości i poznać profile edukacyjne placówek.

Anna Mazur
Krystyna Banasik