XVIII Dzień Papieski w SP1

Z radością i dumą w sercach uczciliśmy dziś – 16 października 2018 r. – czterdziestą rocznicę wyboru kardynała Karola Wojtyły na papieża – Jan Pawła II.
Na korytarzach naszej szkoły oraz w sali katechetycznej zamieściliśmy okolicznościowe gazetki, foldery, zdjęcia i materiały prasowe. Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie odświętnym strojem, w barwach papieskich podkreślili wyjątkowość tego dnia. Przed lekcjami i na katechezie zaśpiewaliśmy „Barkę” – umiłowaną pieśń religijną Papieża Polaka. „Galeria myśli” naszego świętego rodaka, przygotowana przez katechetów i uczniów klas starszych pobudziła nas do refleksji i głębokiej zadumy nad najważniejszymi wartościami w życiu każdego człowieka. Nie zabrakło czasu na pamiątkowe zdjęcia.