Świetlicowe MegaKtosie – MegaMisja II edycja

W zadaniu 2. z 1. obszaru dzieci zmierzyły się z dość trudnym zagadnieniem związanym z wyszukiwaniem informacji dotyczących wypoczynku na Sycylii i Islandii. Najpierw ustaliły termin wyjazdu, a potem w oparciu o dane zebrane w Internecie i przewodnikach turystycznych, uzupełniły karty pracy zamieszczając na nich informacje o ciekawych miejscach, pogodzie i aktywnościach. Wypisały również listę rzeczy, które należy spakować przed podróżą. A w głosowaniu zdecydowały, że chętnie wybrałyby się na Sycylię, chociaż Islandia urzekła ich pięknymi krajobrazami. A widok zorzy polarnej, dosłownie „zaparł im dech w piersiach”. Najważniejszym argumentem, który zdecydował o zwycięstwie Sycylii, było zdaniem dzieci bezpieczeństwo. Bo przecież na Islandii jest dużo wulkanów, które mogą wybuchnąć (jak zdarzyło się to kilka lat temu) i były wstrzymane loty samolotów.

Barbara Sobota