„Bieg po zdrowie”

Uczniowie klas IV uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez wychowawców klas p. A. Trzcińską, p. D. Broniś i p. E. Janyst-Klupa w ramach programu antytytoniowej edukacji zdrowotnej „Bieg po zdrowie”. Realizacja programu odbyła się we współpracy z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną i w oparciu o przekazane przez nią materiały. Koordynatorem programu na terenie szkoły był pedagog szkolny.  Głównymi celami programu „Bieg po zdrowie” było pokazanie uczniom atrakcyjności życia w środowisku wolnym od dymu tytoniowego, zwiększenie wiedzy i umiejętności uczniów na temat zdrowia w kontekście szkodliwości palenia papierosów. Z założeniami programu zapoznani zostali także rodzice uczniów.

Beata Smagór

Dorota Broniś