„Świat Młodego Odkrywcy” na Politechnice Świętokrzyskiej”

W dniu 30.05.2018r. Klasy: 5 c i 4 c uczestniczyły w atrakcyjnym wydarzeniu pod hasłem: „Świat Młodego Odkrywcy”, kolejny raz zorganizowanym przez Politechnikę Świętokrzyską z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka.
Pierwszym punktem programu było spotkanie z panem Mirosławem Hermaszewskim – Polakiem, który odbył podróż w przestrzeń kosmiczną. Wielkie wrażenie wywarła na wszystkich opowieść o pasji i trudnej drodze do realizacji marzeń, a także o funkcjonowaniu w rakiecie.
Zebrani dowiedzieli się, jakie były – począwszy od balona – etapy rozwoju lotnictwa i mieli możliwość oglądania w czasie prezentacji pięknych zdjęć Ziemi z lokalizacją różnych państw.
Następnie uczniowie ubrani w zielone koszulki z napisem: „Będę inżynierem” i wyposażeni w białe okulary z przyciemnianymi szkłami, udali się dalej, aby w nowoczesnych wnętrzach uczelni poznawać świat nauki i techniki. W każdej pracowni czekały na nich emocjonujące i bardzo ciekawe zajęcia. Były to m. in.: projektowanie i drukowanie w 3D, tworzenie konstrukcji z wykorzystaniem makaronu, eksperymenty chemiczne, sterowanie urządzeniami w pracowni automatyki i robotyki, czy przygotowywanie i degustacja lodów w kuchni molekularnej.
Wydarzenie na Politechnice było znakomitą zabawą edukacyjną z wykorzystaniem aktualnych osiągnięć naukowych i technicznych.

Renata Petrus, Renata Attia