Aktywna tablica

Nasza szkoła bierze udział w Rządowym Programie ,,Aktywna tablica”, którego celem jest rozwijanie kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie stosowania Technologii Informacyjno-Komunikacyjnych (TIK) w edukacji oraz rozwijanie szkolnej infrastruktury. Program opiera się na założeniu, że jednym z zasadniczych zadań współczesnej szkoły jest doskonalenie kompetencji uczniów przygotowujących ich do życia w społeczeństwie informacyjnym.

W ramach programu w naszej placówce nauczyciele prowadzą lekcje z wykorzystaniem narzędzi TIK. Są organizowane przez pedagoga szkolnego spotkania profilaktyczne z Policją i Strażą Miejską dla rodziców i dzieci. Świetlica Szkolna realizuje projekt MegaMisja.  Biblioteka Szkolna zorganizowała akcję ,,Starsi czytają młodszym” oraz ,,Pięknie czytam” w celu promocji czytelnictwa.

Tablica interaktywna wraz z projektorem pozwala nauczycielom prowadzić innowacyjne lekcje z wykorzystaniem programów interaktywnych, gier i materiałów multimedialnych. Dzięki temu uczniowie bardziej angażują się podczas zajęć oraz doskonalą wiele przydatnych w życiu umiejętności.

Dorota Broniś