Zadanie 10-1

MegaMisja – zadanie 10-1

Celem tych zajęć było napisanie dwu scenariuszy filmów na konkurs „Oczkiem kamery”. Dzieci podzieliły się na dwa zespoły i przystąpiły do pracy: najpierw wykonały zdjęcia ekip filmowych, a potem zaczęły wypełniać formularze zgłoszeń. Następnie wykonały plakaty promujące ich filmy. W części teoretycznej podały różnice między upamiętnieniem a upublicznieniem. Wskazały kilka miejsc, gdzie można zamieszczać informacje, zdjęcia i filmy. A na zakończenie wypełniły brakujące teksty komiksów, które były podsumowaniem zajęć. Dzieci wiedzą, że jako osoby niepełnoletnie nie mogą same decydować o upublicznianiu swoich wizerunków. Wiedzą również, że nikt nie ma prawa upubliczniać informacji, zdjęć czy filmów bez zgody osób, których one dotyczą!

Barbara Sobota