Zadanie 7-4.

MegaMisja – zadanie 7-4.

Na zajęciach z ostatniego 4. zadania z obszaru 7. dzieci zmierzyły się z pojęciem dobra i zła zarówno w świecie fikcji, jak i w realu. Podały przykłady dobrych i złych zachowań, z którymi zetknęły się w swoim dotychczasowym życiu, wpisując je w „Rybi szkielet”. A po wysłuchaniu fragmentu opowiadania o zdarzeniu z figurką dinozaura, przedstawiły w scenkach złe i dobre zakończenia. Gromadząc się wokół stolików z napisami: „Dobro” i „Zło” oceniały różne zachowania. Na zakończenie, pod tymi samymi napisami, umieściły pozytywnych i negatywnych bohaterów z bajek i filmów znanych im z telewizji i Internetu. W czasie dyskusji dzieci doszły do wniosku, że złych ludzi można niestety spotkać w realnym świecie, a nie tylko w bajkach i nie koniecznie w bezpośrednich relacjach. Same, także powinny unikać takich zachowań, które innym sprawiają przykrość.

Barbara Sobota