Zadanie 7-1

MegaMisja – zadanie 7-1

W zadaniu 1. z obszaru 7. dzieci zastanawiały się nad cechami prawdziwej przyjaźni i nowymi możliwościami komunikacyjnymi między ludźmi z różnych stron świata. W trakcie realizacji zadania metodą aktywizującą „Słoneczko” wypisały cechy przyjaciela i narysowały za pomocą symboli, jak z nimi spędzają wolny czas. Odpowiedziały na listy od dzieci z Francji, Chin i Stanów Zjednoczonych, przyklejając zdjęcia ciekawych miejsc w Polsce oraz rysując swoje zainteresowania i upodobania. Podyktowały listę sposobów komunikowania się z osobami, które mieszkają daleko. Wymieniły również zalety i wady takiej komunikacji. Stwierdziły, że bardzo lubią pisać do przyjaciół SMS-y i rozmawiać z nimi przez telefon, ale zdecydowanie wolą jednak kontakt osobisty. Zrozumiały, że komunikacja przez media jest niewystarczającą formą komunikacji interpersonalnej.

Barbara Sobota