„Bezpieczniej ze Strażą Miejską”

8 grudnia Strażnicy Miejscy z Patrolu szkolnego przeprowadzili zajęcia profilaktyczne w ramach realizacji programu „Bezpieczniej ze Strażą Miejską”. Uczniowie klas III uczestniczyli w zajęciach „Żyj ekologicznie”, podczas których pogłębili swoją wiedzę na temat segregacji odpadów. Zdobyte wiadomości sprawdzali na bieżąco podczas wykonywania zadań multimaedialnych.

Starsi koledzy z klas VIa i VIb brali udział w zajęciach „Decyduję świadomie”, gdzie zostali zaznajomieni z odpowiedzialnością prawną w przypadku wystąpienia zachowań ryzykownych.

Natomiast uczniowie z klasy VIIa w czasie zajęć „Bezpieczny Internet – Cyberprzemoc” poznali zagrożenia jakie niesie Internet, m.in. cyberprzemoc oraz uwrażliwieni na specyfikę tego problemu.

To były bardzo ciekawe i pouczające zajęcia. Kolejne – „Bezpieczne zabawy zimą” odbędą się w świetlicy szkolnej 10 stycznia 2018 roku.

Beata Smagór