Zadanie 3 - 4

MegaMisja – zadanie 3-4

Zakończyliśmy trzeci obszar programu „MegaMisja”! Ostatnie zadanie dotyczyło emotikonów. Dzieci określiły, że powstają one przy wykorzystaniu znaków graficznych, interpunkcyjnych znajdujących się na klawiaturze komputera i dlatego są „odwrócone”. A odzwierciedlają nasze emocje związane z treścią komunikatu, który przesyłamy odbiorcy. Po tak doskonale sprecyzowanym pojęciu o emotikonach, rozwiązanie poszczególnych kroków zadania było miłą formalnością: dzieci narysowały inne, znane im emotikony, a potem streściły informacje w krótkie wiadomości i dorysowały odpowiednie emotikony. Równie sprawnie poradziły sobie z pantomimą i zapisem wiadomości z wykorzystaniem obrazków i emotikonów. Zgodziły się także z tym, że buźki nie mogą zastąpić treści, ale mogą ją wzbogacić. I najważniejsze: nie mogą nikogo obrażać!

Barbara Sobota