MegaMisja – zadanie 5.

Zadanie 5. dostarczyło dzieciom wielu emocji. Kiedy dowiedziały się, że dla Psotnika duże walory smakowe ma kabel, postanowiły zgromadzić jak najwięcej informacji o zdrowym odżywianiu. Bez problemów zdefiniowały pojęcie ,,prezentacji”, wymieniły jej rodzaje i dobre cechy. Zanim przystąpiły do wykonania plakatów dotyczących zdrowego żywienia, obejrzały film edukacyjny pt. ,,10 zasad zdrowego odżywiania” oraz piosenki: ,,Jedz owoce” i ,,Owocowy Luz Blues”. Po obejrzeniu materiałów edukacyjnych dzieci podyktowały najważniejsze zasady zdrowego żywienia, które zapisane zostały na tablicy, by mogły z nich korzystać w trakcie wykonywania plakatów. Po zakończeniu prac, plakaty zostały zaprezentowanie i wyeksponowane na tablicy. Najbardziej podobał się plakat, który oprócz rysunków i zdjęć produktów żywnościowych, zawierał dwa rymowane teksty. Jeden z nich wzbudził wybuch śmiechu. Na zakończenie zajęć, już w formie relaksu, dzieci rozwiązywały online krzyżówki i wykreślanki dotyczące zdrowego żywienia ze strony internetowej ,,zyraffa”. Polecamy!

Barbara Sobota