Wizyta sióstr z Kamerunu

8 września 2017r. gościliśmy w naszej szkole Siostry Pasjonistki – misjonarki z Kamerunu.

Siostra Teodora – Polka, pielęgniarka, pracuje na misjach w Ndelele od 30 lat, a s. Bakhita – Kamerunka od pięciu lat prowadzi katolicką szkołę.

Uczniowie naszej szkoły z uwagą uczyli się piosenek w języku angielskim i pląsów afrykańskich oraz poznawali pracę sióstr w tym bardzo zróżnicowanym kulturowo i gospodarczo kraju.

W Ndelele (gdzie językiem obowiązkowym jest język francuski) mieszkają ubodzy ludzie, a w buszu Pigmeje. W tym rejonie panuje ogromne ubóstwo – brak dostępu do wody, brak prądu, ogromne zaniedbanie gospodarcze.

Siostra Teodora prowadzi tzw. Przychodnię – dyspanser, ale często musi podejmować trudne decyzje, jako lekarz – bo ich brakuje.

Uczniowie dowiedzieli się również o formach pomocy rówieśnikom, między innymi o dwóch ważnych akcjach: „Adopcja serca” i „Budujemy studnie”.

s. Cecylia