Wycieczka do Warszawy

Dnia 19 września 2017 roku klasa VII b i kilkoro uczniów z klasy VII a, VII c i VI b pod opieką pani wicedyrektor Elżbiety Wójcik, pana Dariusza Stępnia i pani Urszuli Sodel była na wycieczce w Warszawie.

W Centrum Nauki Kopernik uczestnicy wykonywali samodzielnie wiele doświadczeń, mogli zobaczyć  rozchodzenie się fal dźwiękowych, zmierzyć siłę głosu, wykonać pomiar wody w swoim ciele i wiele, innych eksperymentów. Następnie zwiedzili Stare Miasto-Plac Zamkowy, Rynek, pomnik Małego Powstańca. Przewodnik przybliżył im historię powstania warszawskiego.   Uczniowie byli także na Krakowskim Przedmieściu, obejrzeli Uniwersytet Warszawski, Pałac Prezydencki.

Na koniec wycieczki uczestniczyli w zmianie wart przy Grobie Nieznanego  Żołnierza.

Urszula Sodel