Nasza grupa

MegaMisja – zadanie 1. – wykonane

Zanim dzieci przystąpiły do realizacji zadania 1. zapoznały się z fabułą gry i poznały jej bohaterów. Następnie wykonały integracyjną kolorowankę. Wykonały również żółwia techniką orgiami płaskiego. Po naklejaniu go na arkusz papieru, przystąpiliśmy do realizacji pierwszego kroku. Dzieci bardzo chętnie i trafnie zadawały pytania. Potem przy nich umieściły ilustracje obrazujące źródła informacji. Zauważyły, że aby zdobyć potrzebne informacje można skorzystać z różnych źródeł, ale trzeba sprawdzić przynajmniej dwa, by upewnić się, czy informacje są takie same. Realizując krok 4. zadania, dzieci w dwu grupach wykonały plakaty o źródłach informacji. Zamiast odrysowywać postać koleżanki i kolegi narysowały z pomocą wychowawcy kontury postaci, a potem samodzielnie wycięły i ozdobiły je. Następnie przykleiły wcześniej wycięte zdjęcia różnych źródeł informacji. Po umieszczeniu plakatów na tablicy wychowawca, prowadząc rozmowę kierowaną podsumował zajęcia. Dzieci zrozumiały, że media i inni ludzie są źródłem informacji, ale z niektórych z nich mogą korzystać tylko za zgodą rodziców, nauczycieli. Na zakończenie dzieci bawiły się w grę sensoryczną ,,Gdzie się schował żółwik” metodą naprowadzającą ,,Ciepło-zimno”.

Barbara Sobota