Potteromania

W ramach promowania czytelnictwa w naszej szkole, staramy się pokazać uczniom, że warto czytać. Seria o Harrym Potterze cieszy się ogromną popularnością wśród dzieci. Nie ma chyba nikogo, kto nie zna najsłynniejszego w dziejach literatury czarodzieja. Wręcz można mówić o zjawisku Potteromanii. Wychodząc naprzeciw zainteresowaniom uczniów, w klasie 6c odbyły się niezwykłe lekcje związane z powieścią ,,Harry Potter i Kamień Filozoficzny” .  Tym razem o przydziale do poszczególnych grup zdecydowała ,,Tiara Przydziału” . Dzieci pracowały w czterech drużynach. Rozwiązując kolejne zadania, zdobywały punkty dla swoich  ,,domów”.  Wszyscy świetnie się bawili, wcielając się w role uczniów Hogwartu.

Kolejnym punktem Potteromanii był Konkurs Czytelniczy zorganizowany przez Bibliotekę Szkolną, dotyczący znajomości serii o Harrym Potterze. Zadania były w j. polskim i j. angielskim. Dodatkowe punkty można było otrzymać za przebranie lub gadżet związany z powieściami J.K. Rowling.

Największymi  fanami  Harrego Pottera okazali się: Agata Borycka z kl. 6c (I miejsce), Hanna Kwiecińska z kl. 6c (II miejsce) oraz Jakub Rysiński z kl. 3e (III miejsce).

Dziękujemy za wspólną zabawę.

Organizatorzy:

Dorota Broniś