Wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie plastycznym „Piastowskie pary”

27 maja 2017r. w Muzeum Historii Polski mającym siedzibę w Warszawie odbyło się podsumowanie konkursu „Piastowskie pary”. Był on skierowany do uczniów szkół podstawowych, a jego przedmiotem było wykonanie portretu wybranej pary małżeńskiej z dynastii Piastów. Technika wykonania prac była dowolna. Przy ocenie i wyborze prac brano pod uwagę m.in pomysłowość autora.

W tegorocznej edycji oceniono prawie trzy i pół tysiąca prac z całej Polski. Nagrody i wyróżnienia w konkursie zostały przyznane w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I-III i klasy IV-VI. Jury przyznało 10 nagród i 23 wyróżnienia. Wśród wyróżnionych znalazł się uczeń naszej szkoły Kamil Mazur z kl.2b, który przygotował portret Mieszka II i jego żony Rychezy. Podczas uroczystego zakończenia konkursu  laureaci wraz z opiekunami obejrzeli przedstawienie teatralne w wykonaniu Teatru Wolandejskiego pt. „Polska pierwszych Piastów. Po rozdaniu dyplomów i nagród wszyscy udali się na spacer z przewodnikiem po Łazienkach Królewskich. Spotkaniu towarzyszyła wystawa nagrodzonych i wyróżnionych prac, które zostały również  umieszczone w katalogu wydanym przez Muzeum Historii Polski.

Katarzyna Szostak