2 b

Klasy 2b i 3e w Mobilnym Centrum Nauki

08.05.2017 r. dzieci z klas 2b i 3e odwiedziły Mobilne Centrum Nauki „Planeta Energii”. Uczniowie mieli możliwość zobaczyć  jak powstaje prąd. Własnymi rękami i nogami wyprodukowały go na tyle, żeby można było oświetlić miasteczko zbudowane z klocków, czy ścigać się na torze wyścigowym modelami bolidów.  Brały też udział w eksperymentach naukowych, które uświadomiły im, jak ważne dla środowiska naturalnego jest pozyskiwanie odnawialnych źródeł energii. Zdjęcie uczestników wycieczki znalazło się w internetowym wydaniu kieleckiej „Gazety Wyborczej”  z dn. 8 maja, a jeden z drugoklasistów – Oliwier Kusiej – udzielił dziennikarzowi tej gazety krótkiego wywiadu.

Wychowawcy i uczniowie pragną serdecznie podziękować mamie dwojga uczniów naszej szkoły – pani Annie Król, dzięki której Mobilne Centrum Nauki przyjechało do naszego miasta, a nasze klasy zostały zaproszone do jego odwiedzin. Pani Ania jest również autorką zdjęć.

Anna Jarczak

Andrzej Pustuła