Martyna Smutek

Dzień Ziemi

21 kwietnia w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Ziemi pod tytułem „W bajkowym świecie Ekobohaterów”. Przedstawienie przygotowali i przedstawili uczniowie z klasy 4a i 5a. Piosenki o tematyce ekologicznej zaśpiewały Martyna Smutek i Karolina Kuttles, a układ taneczny zaprezentowała formacja „ETNA”.
W czasie apelu dzieci zachęcały wszystkich do dbania o środowisko naturalne i segregowania śmieci. Przekonywały, że wspaniałe dary przyrody trzeba wykorzystywać mądrze – tak, aby starczyło ich dla przyszłych pokoleń.

Tegoroczne obchody Dnia Ziemi uwrażliwiły dzieci na problemy środowiska przyrodniczego oraz wdrażały do aktywnej postawy na rzecz ochrony przyrody. Pomogły dostrzec piękno naszej planety oraz były okazją do przypomnienia, że jesteśmy odpowiedzialni za stan środowiska, w którym żyjemy. Dziękujemy paniom Elżbiecie Litwinek, Marii Chałupczak i Ewie Nowak za przygotowanie oprawy muzycznej, plastycznej i tanecznej przedstawienia.

v-ce dyrektor Grażyna Biestek
Elżbieta Wójcik