ETNA

Taneczny sukces ETNY

W dniu 08 kwietnia 2017 r. w Hali Sportowo-Rehabilitacyjnej przy Zespole Szkół im. Henryka Sienkiewicza w Suchedniowie odbył się XII Ogólnopolski Turniej Formacji Tanecznych Suchedniów 2017. Impreza organizowana przez suchedniowską „Kuźnicę” cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem i jest świetnie oceniana w kraju przez środowisko taneczne. Tegoroczna dwunasta edycja imprezy zgromadziła prawie 1200 tancerek i tancerzy z 30 formacji tanecznych. Na parkiecie zobaczyliśmy łącznie aż 67 układów choreograficznych w 5 różnych kategoriach tanecznych. Po oficjalnym rozpoczęciu i przywitaniu przybyłych zespołów oraz gości wszystkie formacje przemaszerowały w barwnej paradzie, prezentując się zgromadzonej publiczności, po czym rozpoczęła się rywalizacja w następujących kategoriach tanecznych i wiekowych:

TANIEC NOWOCZESNY: do lat 11, 12 – 15 lat, powyżej 16.

INSCENIZACJA TANECZNA: do lat 10, 11 – 15 lat.

WIDOWISKO TANECZNE: do 11 lat, 12 – 15 lat.

TANIEC WSPÓŁCZESNY: do 11 lat, 12 – 15 lat, powyżej 16 lat.

INNE FORMY TAŃCA: do 11 lat, 12 – 15 lat, powyżej 16 lat.

Naszą szkołę reprezentowała Szkolna Formacja Taneczna ETNA pod kierunkiem p. Ewy Nowak. Nasi tancerze swoje umiejętności zaprezentowali w układzie jazzowym pt. „Belfer”. Otrzymali wyróżnienie w kategorii: INSCENIZACJA TANECZNA do lat 10. Elementy akrobatyczne opracowała p. Marta Więckowska.

Ewa Nowak
Marta Więckowska