sp1 kielce

Zdrowo i bezpiecznie do szkoły

4 października 2016 r. uczniowie klas pierwszych wzięli udział w XIV edycji akcji „Echa Dnia”, pod hasłem „Pierwszaki – zdrowo i bezpiecznie do szkoły”.
Przedstawiciele służby zdrowia, straży pożarnej i policji oraz Jeż Edek i wesołe Chichotki przypominali dzieciom: jak należy zdrowo się odżywiać, dlaczego jedzenie warzyw i owoców jest tak ważne, co straż pożarna ma wspólnego z dziećmi oraz, że znajomość przepisów ruchu drogowego ułatwia nam życie i czyni je bezpieczniejszym.
Po spotkaniu dzieci udały się na bajkę do „Multikina” oraz do bawialni Czary-Mary, gdzie każda klasa miała wykonane zdjęcie w towarzystwie Czarownicy Etny i Dinka z JuraParku w Bałtowie.
Pamiątkowy album z klasowymi fotografiami ukaże się w czwartek, 1 grudnia, w „Echu Dnia”.

Elżbieta Lis