Bomb(k)owe warsztaty

Dnia 03 XII 2019r. specjalnie dla świetlicy szkolnej SP nr 1 przeprowadzone zostały warsztaty plastyczne z rękodzieła, w wykonaniu pań z zespołu folklorystycznego DROCHOWIANIE z Drochowa gm. Morawica. Ludowe artystki pokazały, że potrafią nie tylko pięknie śpiewać, ale wykonywać prawdziwe cuda ze zwykłych materiałów, takich jak: wstążki, koronki, sznurek, drewno, patyczki, cekiny i inne. Panie chętnie podzieliły się swoimi pomysłami z młodymi miłośnikami rękodzieła, którymi byli wychowankowie świetlicy szkolnej. Dziewczynki i chłopcy z dużą przyjemnością uczyli się, jak w praktyce wykonywać stroiki i ozdoby świąteczne. Dzieci naśladowały wprawne ręce pań wyczarowujących bombki, choinki, czy sanie z Mikołajem. Wspólnie spędzony czas i miła atmosfera twórczej pracy dała dzieciom chęć i inspirację do wykonywania w przyszłości własnoręcznie robionych ozdób świątecznych.
Nauka nie poszła w las.

Organizator warsztatów: