„My nie lecimy w kulki, my gramy w bilard!” Ruszyła Bilardowa Jedynka!!!

W dniu dzisiejszym miało miejsce doniosłe wydarzenie.
4 grudnia 2019 roku, w Szkole Podstawowej nr 1 w Kielcach został uroczyście otwarty ośrodek bilardowy. Od przyszłego roku szkolnego nasi uczniowie będą mogli uprawiać tę dyscyplinę sportu, jako jedyni w Europie.

Szkolne uroczystości rozpoczęła pani dyrektor Żaneta Szczepaniak, która na wstępie powitała licznych gości: wicemarszałka Województwa Świętokrzyskiego – panią Renatę Janik, wiceprezydenta Miasta Kielce – pana Marcina Różyckiego, Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty – pana Kazimierza Mądzika, wiceprzewodniczącą Rady Miasta Kielce – panią Joannę Winiarską, radną – panią Annę Kibortt, prezesa Polskiego Związku Bilardowego – pana Grzegorza Kędzierskiego, Mistrza Świata w Trikach Bilardowych – pana Bogdana Wołkowskiego, Mistrza Polski w Bilarda – pana Michała Turkowskiego, prezesa Uczniowskiego Klubu Sportowego Kostomłoty Drugie – pana Marka Karlikowskiego, prezesa Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego Kielce – panią Alicję Stradomską, prezesa Wodociągów Kieleckich – pana Henryka Milcarza, prezesa Spółdzielni Mieszkaniowej Bocianek – pana Eryka Wilkońskiego, zastępcę prezesa Zarządu Spółdzielni Mieszkaniowej Bocianek – pana Pawła Kubickiego, przewodniczącego Rady Rodziców – pana Artura Pękalę, zastępcę przewodniczącego Rady Rodziców – panią Annę Wichę, dyrektorów przedszkoli i szkół – SP 3, SP 9, III LO. Następnie pani dyrektor zapoznała zebranych z krótką historią bilarda, korzyściami jakie niesie ten sport dla wszechstronnego rozwoju dzieci i pochwaliła się bazą sprzętową do gry w bilard, która została zakupiona dla szkoły.
W kolejnej części uroczystości nastąpiło rozstrzygnięcie szkolnego konkursu na plakat pt. „Bilardowa Jedynka”. Jury wyłoniło następujących laureatów:
Klasy 1 – 3
I miejsce – P. Bujak, N. Hawrylczuk, P. Hunek, B. Toporowski – kl.3a
II miejsce – uczniowie klasy 1a
III miejsce – W. Bujak, I. Chrobot, J. Graba, L. Król – kl.3a
Klasy 4 – 8
I miejsce – K. Kołcz, K. Plech, M. Górecka – kl.5b
II miejsce – K. Mazur – kl.5a
III miejsce – M. Kazusek, N. Radziwolska – kl.5a
Nagroda Specjalna – A Wojarska – kl.6a
Najsympatyczniejszą częścią dzisiejszej imprezy były dwa wydarzenia. Pierwszym z nich był bilardowy pojedynek wiceprezydenta Miasta Kielc pana Marcina Różyckiego z uczniem naszej szkoły Wiktorem Wichą, który wspomagany był przez instruktora bilarda pana Łukasza Kurka.
Drugim były pokazy trikówardowych zaprezentowane przez pana Bogdana Wołkowskiego.
Jego popisy uczniowie nagradzali gromkimi brawami.

Renata Kozieł

Media o nas: