JEDYNKOWE ANDRZEJKI Kl 4-6

Andrzejki w dawnej Polsce były jedną z ważniejszych dat w kalendarzu, a wróżby odprawiane w ten wyjątkowy wieczór traktowano z ogromną powagą. Wokół domów palono wielkie ogniska, które miały odpędzać złe duchy, a panny pod poduszką umieszczały męskie spodnie, aby wyśnić przyszłego męża bądź liczyły sztachety w płocie w nadziei na to, że dowiedzą się czegoś o przyszłym wybranku.
W dzisiejszych czasach, aby stało się za dość tradycji, organizowane są zabawy andrzejkowe. W dniu 28 listopada klasy 4-6 bawiły się na dyskotece, której towarzyszyły wróżby i zabawy.
Organizatorem imprezy był Samorząd Uczniowski oraz wychowawcy. Klasowe Rady Rodziców zadbały o poczęstunek i napoje dla uczniów. Oprawę muzyczną i świetlną przygotowali uczniowie: N. Chrobot i J. Piekarski oraz rodzic – pan Kusiej- tata Oliwiera Kusieja z kl. 5a, o fotografię zadbała p. Dagmara Kubicka- mama Eryka Kubickiego z kl. 6b.

R. Kozieł, B. Wojtyniak, D. Broniś