To nie taka fraszka!

Wzorem lat ubiegłych, chętni uczniowie naszej szkoły ze starszych klas przystąpili do XI Edycji Ogólnopolskiego Konkursu Polonistycznego,, Fraszka’’, organizowanego przez Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy i Kultury Regionalnej,, Pokolenie’’. Od wielu lat prowadzi ono na terenie całej Polski konkursy edukacyjne, współpracując merytorycznie z tak renomowanymi i prestiżowymi uczelniami wyższymi, jak: Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego, Uniwersytet Warszawski, czy Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Uczestnicy rozwiązywali test składający się z: pytań z zakresu znajomości literatury, nauki o literaturze i nauki o języku oraz części opisowej. Na wyniki- jak zwykle- czekamy do marca.

Koordynator- nauczycielka języka polskiego- Renata Petrus