AKCJA SPOŁECZNA „MAMY NIEPODLEGŁĄ”

Listopad to miesiąc, gdzie podejmuje się różne działania nawiązujące do 101 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
Było wspólne śpiewanie hymnu, był piękny apel, niektóre klasy były lub mają w planie wycieczki do Miejsc Pamięci.
Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku po raz siódmy prowadzi akcję społeczną „Mamy Niepodległą”. W Kielcach patronat nad nią objął Urząd Miasta, a w naszej szkole koordynatorami akcji zostali nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej – pani Małgorzata Kasza i pan Andrzej Pustuła. W naszej szkole akcja trwała od 12 do 15 listopada (przesunięcie ze względu na wolne dni).
Przed salami: nr 9 na parterze i nr 20 na I piętrze stały specjalne urny z logo „Mamy Niepodległą”. Tam uczniowie wrzucali pobrane wcześniej od koordynatorów akcji, zaadresowane i wypełnione życzeniami kartki okolicznościowe. Kartki trafią do adresatów poprzez Pocztę Polską. Akcja była bezpłatna.
Poprzez uniwersalny charakter akcji łączymy nie tylko pokolenia. Utrwalamy i wzmacniamy w powszechnej świadomości daty związane z odzyskaniem niepodległości. Integrujemy na poziomie lokalnym, jak i ogólnopolskim, co sprzyja pielęgnowaniu tożsamości i kształtowaniu postaw obywatelskich.
Promujemy współczesny patriotyzm, cieszymy się, że MAMY NIEPODLEGŁĄ!

Małgorzata Kasza, Andrzej Pustuła
koordynatorzy akcji