Akcja Sadzenia Drzew

Dnia 24 października 2019 roku uczniowie szkolnego koła LOP wraz z opiekunem panią Krystyną Banasik uczestniczyli w sadzeniu drzew na osiedlu KSM przy ulicy Chopina.W akcji brali udział także przewodniczący Rady Miasta Kielce Kamil Suchański, radni Katarzyna Suchańska, Marcin Chłodnicki, Agata Wojda, Zdzisław Łakomiec, Stowarzyszenie Biegacz Świętokrzyski, prezes zarządu KSM Anna Tłuszcz, wiceprezes Małgorzata Skwara, oraz pan Krzysztof Antoszewski z Ligi Ochrony Przyrody w Kielcach.
Celem tej akcji jest posadzenie 100 tysięcy drzew, które mogą przyczynić się do ograniczenia zmian klimatycznych oraz walki ze smogiem. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę, że miną dziesięciolecia, zanim nowe drzewa dorosną i osiągną swój pełny potencjał. Dlatego musimy równocześnie chronić obecne lasy i zalesiać dostępne tereny. Dzieci z naszej szkoły z ogromnym zaangażowaniem włączyły się do tej pięknej akcji, gdyż wszyscy zdajemy sobie sprawę, że drzewa w dużej mierze warunkują nasze zdrowie i życie kolejnych pokoleń.

Nauczyciel przyrody, biologii Krystyna Banasik

Media o nas: