DZIEŃ CHŁOPAKA

Uczniowie klas 4a, 4b, 5a, 5c i 6c udali się do kina z okazji Dnia Chłopca na film pt.„Był sobie pies 2”. Obraz jest ekranizacją powieści W. Bruca Camerona potwierdzającej tezę: pies to najlepszy przyjaciel człowieka. Dzieci mogły spojrzeć na tą relację z punktu widzenia czworonoga, który wspiera właściciela i darzy go bezinteresowną miłością.Ta produkcja stała się dla nich wyjątkową lekcją. Przez cały seans nie brakowało wzruszeń, humoru, przygody oraz słodko-gorzkiej puenty. Życie nie jest usłane różami, ale jeśli ma się oddanego kompana, to można przez nie przejść, pokonując wiele przeciwności losu. I co najważniejsze, odnaleźć to, na czym nam najbardziej zależy. Ponadto uczniowie wysłuchali prelekcji na temat roli psa w życiu człowieka. Zapoznali się z przykładami psów ratowników, terapeutów, towarzyszy podróży czy opiekunów swoich właścicieli. Zostały one poparte filmowymi historiami.

Ponadto klasy 4a i 4b udały się do Biblioteki Miejskiej – Filii nr 10. Dzieci zapoznały się z zasadami obowiązującymi w placówce. Poznały zasady zachowania w bibliotece oraz sposoby wypożyczania książek, również drogą internetową. Poza tym miały okazję zapoznać się z księgozbiorem biblioteki.

wychowawcy

Zdjęcia na stronie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kielcach tutaj