Europejski Tydzień Sportu w Szkole Podstawowej nr 1 im. Stanisława Staszica w Kielcach.

Z okazji Europejskiego Tygodnia Sportu w Szkole Podstawowej nr 1 im. Stanisława Staszica w Kielcach organizowane były różne atrakcje sportowe.  W klasach czwartych odbył się turniej gier i zabaw ruchowych. Uczniowie rywalizowali w wyścigach rzędów z przeszkodami oraz w grę „Dwa ognie”.   Klasy piąte rozegrały mecze rzucanki siatkarskiej. Uczniowie z klas szóstych, siódmych i ósmych rywalizowały w zawodach siatkarskich.  Na świetlicy odbyły się również rozgrywki tenisa stołowego.  W ramach współpracy ze środowiskiem lokalnym szkoła wzięła udział w Halowym Turnieju Piłki Nożnej dla szkół podstawowych „Sportowe Świętokrzyskie” – Europejski Tydzień Sportu 2019. Współorganizatorem turnieju było Kuratorium Oświaty w Kielcach.                                                                     Rozgrywki cieszyły się dużym zainteresowaniem uczniów naszej szkoły. Każda z klas reprezentowana była w zawodach sportowych. Celem Europejskiego Tygodnia Sportu było propagowanie aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia.

Nauczyciele WF

mgr Marta Więckowska

mgr Grzegorz Kołomański

mgr Łukasz Kurek

mgr Remigiusz Krzywda

Rozgrywki sportowe odbywały się w dniach 23-30 września. Wyniki przedstawiają się następująco:

Turniej gier i zabaw klas czwartych.

1. IVa

2. IV b

Turniej rzucanki siatkarskiej klas piątych.

1. V c

2. V a

3. V b

Turniej siatkówki klas szóstych.

1. VI c

2. VI b

3. VI a

Turniej siatkówki klas siódmych.

1. VII b

2. VII a

3. VII c

Turniej siatkówki klas ósmych.

1. VIII b

2. VIII a

Turniej tenisa stołowego klas I-III.          Turniej tenisa stołowego klas ósmych:

1. Nadia Hawrylczuk                                           1. Jakub Maciejewski

2. Lena Bielec                                                        2. Maksymilian Zdrojewski