sp1 kielce

Ślubowanie pierwszoklasistów

Dzień 30 września 2016 r. był wyjątkowym dniem dla uczniów klas pierwszych. W pięknie udekorowanej sali, uczniowie ubrani w odświętne stroje, zaprezentowali program artystyczny. Towarzyszył im szkolny chór. Każdy występ uczniów był owacyjnie przyjmowany przez zaproszonych gości.
Następnie pierwszoklasiści złożyli uroczystą przysięgę na sztandar szkoły, a Pan dyrektor – Jerzy Leśniok i pani wicedyrektor Grażyna Biestek dokonali pasowania na ucznia Szkoły Podstawowej nr 1.
Delegacja pierwszoklasistów złożyła kwiaty przy popiersiu patrona naszej szkoły – Stanisława Staszica.
Po zakończeniu oficjalnej części uroczystości uczniowie pozowali do pamiątkowych zdjęć, a potem czekał na nich przygotowany przez rodziców słodki poczęstunek.
Pierwszakom życzymy sukcesów w nauce.
Dziękujemy wszystkim, którzy pomagali w przygotowaniu tej uroczystości.

Elżbieta Lis