100 ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ

9 listopada 2018r. cała społeczność Szkoły Podstawowej nr 1 im. Stanisława Staszica włączyła się do świętowania „DNIA DLA NIEPODLEGŁEJ” w związku z 100 rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczysty apel rozpoczęło wspólne wykonanie hymnu narodowego o godzinie 11:11.. Następnie uczniowie  klas ósmych i siódmych zaprosili  wszystkich do krótkiej podróży do przeszłości naszej Ojczyzny. Młodzi wykonawcy przemieszczali się wraz z konduktorem po czterech stacjach. Pociąg wyruszył ze stacji „NIEWOLA” i w drodze do stacji docelowej „WOLNOŚĆ” zatrzymywał się na stacjach „POWSTANIA” i „I WOJNA ŚWIATOWA”. Komentarze narratorów były bogato ilustrowane utworami polskich poetów romantycznych i Młodej Polski. Wyjątkowym atutem była piękna oprawa muzyczna w wykonaniu  solistek oraz chóru który zaprezentował pieśni patriotyczne. Widowisko przedstawione przez uczniów na tle bardzo symbolicznej scenografii zrobiło na słuchających wielkie wrażenie i wywołało chwilę zadumy nad losem naszego kraju.

wychowawcy klas VIII i VII