Wycieczka klasy 5b do Warszawy

30 maja 2018 roku uczniowie klasy 5b pod opieką pani Anity Anteckiej oraz pana Piotra Surmy uczestniczyli w wycieczce do Warszawy.
Pierwszym punktem programu była wizyta w Centrum Nauki Kopernik, gdzie uczniowie samodzielnie eksperymentowali przy ponad 200 eksponatach tworzących 19 grup tematycznych oraz obejrzeli wystawę „Powietrze – więcej niż nic”.
Kolejnym przystankiem była warszawska Starówka skąd wraz z przewodnikiem wyruszyliśmy na zwiedzanie najstarszych miejsc Warszawy. W Zamku Królewskim uczniowie obejrzęli film „Zniszczenie i odbudowa Zamku Królewskiego w Warszawie” dokumentujący losy Zamku w czasie II wojny światowej i przybliżający okoliczności podjęcia decyzji o odbudowie gmachu.

Ostatnim etapem wycieczki był wjazd na XXX piętro Pałacu Kultury i Nauki, skąd podziwialiśmy piękną panoramę naszej stolicy. Nie obyło się też bez zakupu pamiątek.
Dzięki pięknej pogodzie i wspaniałym nastrojom wycieczka była bardzo udana.

Anita Antecka