Zadanie 11-8

MegaMisja – zadanie 11-8

Ostatnie zajęcia z programowania, były jednocześnie ostatnim starciem z cyberprzestępcami z grupy Fang. Zanim przystąpiliśmy do końcowej z nimi rozprawy, Pani Ela Lis wyjaśniła dzieciom układ współrzędnych, który był niezbędny do dalszego kodowania. Mimo, że dzieci nie znały pojęcia liczb ujemnych, to po zaprezentowaniu tego układu na tablicy interaktywnej, bez większych trudności ułożyły (wspólnie) dość skomplikowane skrypty, które umożliwiły postawienie samolotu na pasie startowym, utworzenie komunikatu o pozwolenie na start, otrzymanie zgody na start, czy wreszcie wprawienie samolotu w ruch. A indywidualnie – wymyśliły scenariusz zakończenia gry wybierając z biblioteki tło i pisząc na nim dowolnym kolorem i dowolną wielkością liter napis „KONIEC”. Kiedy samolot odleciał do cyberprzestępców z wiadomością o ich porażce, pogratulowałam dzieciom kapitalnego pilotowania i ostatecznego zwycięstwa nad łotrami z grupy Fang. A na informację, że były to ostatnie zajęcia z programowania, rozległ się jęk zawodu. To dla nas – nauczycieli największa nagroda!!!

Barbara Sobota