Wiosenne eksperymentowanie 4b w Energetycznym Centrum Nauki

W dniu 26 kwietnia klasa 4b zwiedziła fascynującą wystawę w Energetycznym Centrum Nauki w Kielcach. Dzieci samodzielnie eksperymentowały na interaktywnych stanowiskach, gdzie mogły wytwarzać prąd, zatankować samochód, transportować surowce, zbudować tamę czy poczuć ruch morskich fal. Ogromną radość sprawiły czwartoklasistom warsztaty z robotyki w laboratorium. Dowiedzieli się, jak można zaprogramować Ozoboty – maleńkie, wesołe kuleczki, które rozpoznają kolory i potrafią wykonywać polecenia. Dzieci narysowały linię na zwykłej kartce papieru i zastosowały proste kolorowe komendy, żeby robot zrealizował misję, którą mu zleciły.

Ostatnią atrakcją w Technoparku był Energetyczny Ogród Doświadczeń, w którym można było nie tylko poeksperymentować w plenerze, ale też świetnie się bawić.  Na koniec na dzieci czekała jeszcze jedna niespodzianka – pyszne lody o ulubionych smakach. Wycieczka do Technoparku  to dowód na to, że nie tylko w szkole można wiele się nauczyć.

Dorota Broniś