VII Turniej Staszicowski

W dniu 20 kwietnia na sali gimnastycznej odbył się uroczysty apel poświęcony patronowi szkoły – Stanisławowi Staszicowi przygotowany przez klasy czwarte wraz z wychowawcami. Uczniowie przedstawili  sceny z życia patrona oraz zaśpiewali hymn szkoły pod kierownictwem pani Elżbiety Litwinek. Podczas apelu został oficjalnie podsumowany VII Turniej Staszicowski, którego organizatorem była pani od historii- Katarzyna Szostak.  Pan Dyrektor wręczył zwycięskim klasom puchary oraz nagrody ufundowane przez Radę Rodziców.

W tym roku Turniej Staszicowski odbywał się w następujących kategoriach:

-lapbook – klasy 1-7,

– test wiedzy o Staszicu – kl. 4-6,

-debata staszicowska – kl. siódme.

Uczniowie wykonali piękne lapbooki poświęcone patronowi, których wystawa odbyła się podczas apelu. Ciekawą formą wymiany poglądów na temat autorytetów współczesnej młodzieży oraz zasadności wyboru Stanisława Staszica na patrona szkoły była debata siódmoklasistów.

Wyniki VII Turnieju Staszicowskiego:

Mały Omnibus Staszicowski:

I miejsce- 1a