PIERWSZAKI ZDAŁY PIERWSZY EGZAMIN I ZOSTAŁY PASOWANE NA UCZNIÓW SP  NR 1 IM. STANISŁAWA STASZICA W KIELCACH

27 września 2024 r. dzieci z klas pierwszych uroczyście ślubowały być grzecznymi, pracowitymi i szanującymi wszystkich uczniami. Przed aktem pasowania na uczniów przez p. dyrektor Elżbietę Wójcik i wicedyrektor Beatę Smagór zdały na szóstkę z plusem egzamin z patriotyzmu oraz znajomości zasad obowiązujących w szkole. Uroczystość ubarwiły recytacją wierszy i pięknie odśpiewanymi piosenkami. Rodzice i wychowawcy byli z nich dumni.

Zanim doszło do tego ważnego wydarzenia pierwszaki ciężko pracowały nad szeroko rozumianą integracją. Wzięły udział m. in. w próbnej ewakuacji budynku, zajęciach z pedagogiem i psychologiem oraz dwóch wycieczkach edukacyjnych – do kina „Moskwa” i „Energetycznego Centrum Nauki”. Z pewnością te nauki nie pójdą w las.

Wychowawcy dziękują za pomoc koleżankom: Agnieszce Buczek (poczet sztandarowy i prowadzenie ceremonii), Marzenie Kwiecień (dekoracja sali), Marii Litwinek (oprawa muzyczna) oraz koledze Patrykowi Kozieł (nagłośnienie sali).

Iwona Kościelecka – 1b
Andrzej Pustuła – 1a