Spotkanie z Rzecznikiem Praw Ucznia w klasie 2b

Uczniowie klasy 2b wzięli udział w spotkaniu z panem Remigiuszem Krzywdą – Rzecznikiem Praw Ucznia w Szkole Podstawowej nr 1 w Kielcach. W pogadance nt. „Prawa dziecka określone w Konwencji o prawach dziecka, przyjętej przez Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych, właściwe rozumienie dobra ucznia, troski o jego zdrowie i poszanowanie godności osobistej” – zaproszony gość przybliżył dzieciom te ważne zagadnienia.

Zwrócił także uwagę drugoklasistów na konieczność przestrzegania zasad bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku. Podczas pogadanki i projekcji filmu edukacyjnego przypomniał między innymi:

– zawsze informuj rodziców, gdzie i z kim przebywasz

– noś ze sobą numer telefonu do rodziców

– nie rozmawiaj z obcymi

– nie oddalaj się z nieznajomymi, nie wsiadaj z nimi do samochodu

– nie bierz słodyczy ani innych prezentów od obcych

– kąp się tylko w miejscach do tego przeznaczonych

– podczas górskich wycieczek nie schodź ze szlaku

– pamiętaj o numerach alarmowych, w razie potrzeby dzwoń i wezwij pomoc

Następnie dzieci, na kolorowych kartkach samodzielnie zapisywały numery telefonów alarmowych. Warto, abyśmy wszyscy pamiętali o zasadach, którymi powinniśmy się kierować, aby bezpiecznie korzystać z wakacji.

s. Faustyna Monika Czajkowska, p. Remigiusz Krzywda