WOŚP w kasie 3C „Sprawdzenie przytomności”

Klasa 3C rozpoczęła cykl zajęć dotyczących udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Nauczyciel prowadzący p. Marta Okopień przedstawiła uczniom w jaki sposób należy prawidłowo zadbać o swoje bezpieczeństwo jako ratownika oraz o bezpieczeństwo osoby potrzebującej pomocy. Uczniowie zastanawiali się z czym kojarzy im się „bezpieczeństwo”. Wspólne ustalenie odpowiedzi na pytanie: Dlaczego bezpieczeństwo ratownika jest najważniejsze, podczas wykonywania czynności ratujących życie i zdrowie osoby poszkodowanej? Prowadząca przedstawiła również w jaki sposób należy bezpiecznie i prawidłowo sprawdzić przytomność osoby poszkodowanej. Dzieci uważnie słuchały wszystkich informacji, aby następnie wzorowo wykonać ćwiczenia praktyczne w tym zakresie.

Marta Okopień