Wyjście do Radia Kielce

W maju 2024 roku klasy: 1a, 1c, 2a, 2b, 2c, 3c, wybrały się na wycieczkę do siedziby Radia Kielce oraz Centrum Edukacji Medialnej. W Centrum Edukacji Medialnej dzieci oglądały zabytkowe radioodbiorniki i poznały historię powstania mediów. Korzystając z technologii cyfrowej uczniowie mogli sprawdzić jak wyglądały pierwsze radia, czy urządzenia do analogowego montażu dźwięku. Następnie dzieci obejrzały krótki film pt. „Jak bezpiecznie korzystać z mediów”. Uczniowie mogli też wcielić się w rolę prezenterów pogody lub prowadzących program telewizyjny. Następnie udały się do studia emisyjnego, gdzie wspólnie zaśpiewały i nagrały piosenkę. Wycieczka dostarczyła wszystkim dużej porcji wiedzy i ciekawostek.

Małgorzata Wojciechowska
Maria Litwinek