POLA NADZIEI – Wolontariacka kwesta na Hospicjum Kieleckie:

przed, w trakcie i po!

W niedzielę, 26 maja 2024 r., w par. św. Józefa Robotnika w Kielcach odbyła się kolejna odsłona Kampanii POLA NADZIEI 2023/2024
z towarzyszącą w jej tle, kwestą na Hospicjum im. św. Matki Teresy z Kalkuty, w którą z gorącym sercem włączyli się przedstawiciele naszego Szkolnego Koła Wolontariatu „Jedynka” z SP nr 1, jak również wolontariusze z SP nr 27 i ze Świetlicy Caritas „U Józefa”.

Parafianie okazali się jak zwykle bardzo hojni zarówno jeśli chodzi o modlitwę, jak i o złożone ofiary do puszek na Hospicjum, z którymi przez wejściami do kościoła stali wolontariusze. Przez wolontariuszy zostały rozprowadzone ulotki na temat Hospicjum Kieleckiego wraz z symbolicznymi filcowymi żonkilami, które wcześniej przygotowali także wolontariusze.

Po całodziennej niedzielnej kweście, następnego dnia, w poniedziałek, 27 maja br., przedstawiciele wolontariuszy z SP nr 1 wraz z ich opiekunem, zebrane ofiary w parafii św. Józefa, przetransportowali do DCW w Kielcach, gdzie zostały policzone i przekazane jako stała pomoc na Hospicjum.

Jako SP nr 1 otrzymaliśmy specjalne podziękowanie od p. Dominiki Borkowskiej, koordynatorki Wolontariatu Hospicyjnemu, za upowszechnianie w lokalnej społeczności prawdy o potrzebie szczególnej troski o chorych i cierpiących oraz za zorganizowanie zbiórki środków finansowych na rzecz Hospicjum.

O samej idei Hospicjum, w tym m.in., o niedługo otwartym Hospicjum dziecięcym – w ramach kazania niedzielnego, mówił ks. Stanisław Słowik, dyrektor Caritas Kielce.

Dziękujemy licznym i wytrwałym Wolontariuszom i Wolontariuszkom za pomoc w zorganizowaniu i przeprowadzeniu zbiórki na Hospicjum.

Dziękujemy przede wszystkim hojnym Parafianom-Ofarodawcom za ich stałą hojność dla Hospicjum.

Ks. Konrad Walerczak,

Wolontariusze ze Szkolnego Koło Wolontariatu „Jedynka”

i inni Wolontariusze z SP nr 27

oraz ze Świetlicy Środowiskowej Caritas „U Józefa”