Udział w Debacie Kościuszkowskiej

15 listopada 2017r. uczennice klas siódmych: Anna Kołton (7a), Zuzanna Dytrych(7b) oraz Agata Borycka(7c) wzięły udział w debacie „Tadeusz Kościuszko – bohater wielu narodów”, podsumowującej „Rok Tadeusza Kościuszki”, zorganizowanej w Szkole Podstawowej nr 15  w Kielcach. Wszyscy uczestnicy spotkania zastanawiali się nad tym, co sprawia, że dowódca spod Racławic pozostaje w pamięci kolejnych pokoleń Polaków.  Wypowiedzi poszczególnych gości: historyka i wieloletniego rektora Akademii Świętokrzyskiej- prof. Adama Massalskiego, dyrektora OMPiO- p. Marka Maciągowskiego oraz dyrektora Wojewódzkiego Domu Kultury- p. Jarosława Machnickiego podkreślały ponadczasowe wartości, którymi kierował się w swoim życiu Tadeusz Kościuszko. Nauczyciele z kolei starali się odpowiedzieć na pytanie : „Jak przybliżyć dzieło Kościuszki młodemu pokoleniu?” Na pewno była w tym pomocna rockowa piosenka białoruskiego zespołu „Hańbuki”, zaprezentowana podczas debaty.

Spotkanie było doskonałym sposobem na wzbogacenie wiedzy historycznej na temat Tadeusza Kościuszki.

Katarzyna Szostak