Wolontariackie odwiedziny u kolejnego seniora i seniorki

W miesiącu maju, Szkolne Koło Wolontariatu „Jedynka” odwiedziło kolejnego seniora, zarazem weterana II Wojny Światowej i seniorkę, mieszkających w pobliżu naszej szkoły. Inicjatywa wolontariacka DCW w Kielcach pod hasłem „Herbata, kawa u seniora” została dobrze przyjęta przez naszych Wolontariuszy, którzy ze szczerym pragnieniem chcieli spotkać się i porozmawiać, posłuchać mądrości życiowej kolejnych osób starszych.

Tym razemprzyjęli nasw swoich domach,p. Edward i p. Stanisława, którzy z niemałym wzruszeniem spotkali się z młodymi Wolontariuszami, opowiadając nam jak przeżyli swoje życie, dzieląc się z nami dobrymi, mądrymi radami. P. Edward, 91-letni mężczyzna jako młody chłopiec przeżył tragedię II Wojny Światowej i dlatego chciał się podzielić z nami tą trudną historią, abyśmy jako ludzie żyjący dzisiaj, bardziej szanowali pokój, angażując się w coraz większy rozwój naszej Ojczyzny. Była to żywa lekcja historii, było to prawdziwe spotkanie z patriotą, który starał się zawsze żyć uczciwie, pracowicie i być zawsze sobą. Podobnie p. Stanisława podzieliła się swoją niełatwą historią drogi życiowej. Nie wstydziła się wyznać, że we wszystkich etapach jej życia prowadziła ją Opatrzność Boża. Wiele razy z swych wypowiedziach odwoływała się do Boga, do Jezusa, który jej i jej wielodzietnej rodzinie pomagał i wciąż pomaga. Z przekonaniem serca powiedziała nam, że prawdziwe szczęście nawet i w cierpieniu może dać tylko Bóg, dlatego warto Mu wierzyć, ufać zawsze i we wszystkim.

Po spotkaniach z seniorami wróciliśmy bardzo zbudowani i wdzięczni za możliwość nauczenia się od nich większej wrażliwości za dar życia i odpowiedzialności za to życie.

Szkolne Koło Wolontariatu „Jedynka”,

Ks. Konrad Walerczak