Wielki sukces Niny Ajchel z klasy 3c

w konkursie Plastycznym w Chinach

W pierwszej połowie br. w Chinach zorganizowany został konkurs malarski dla dzieci „Green@Future” 2024 Ningbo and International Friendship Cities Painting Competition”. Zaproszenie do udziału dla młodych artystów Kielc w wydarzeniu trafiło dzięki partnerstwu naszego miasta z Yuayo (wchodzi w skład aglomeracji Ningbo) oraz wsparciu Pana Rena Enji – Przedstawiciela Miasta Kielce w Chinach. W rywalizacji wzięło udział 29 uczniów z trzech pracowni plastycznych MDK.

Tematem konkursu była szeroko rozumiana kwestia Ziemi jako wspólnego domu, powiązane z tym skojarzenia na temat ekologii, zachwytu nad pięknem otaczającego świata, przyszłości naszego globu i roli człowieka w ochronie przyrody. Przygotowując prace, dzieci musiały pamiętać, że tworzą konkretną wypowiedź plastyczną, której ostatecznie nadadzą tytuł. Połączenie obrazu ze słowami stworzyło spójną całość, rodzaj krótkiego hasła czy myśli pokazujących sposób myślenia autorów, i miało wpływ na ostateczny odbiór pracy przez jury   w Ningbo . Wszystkie prace powstały na formacie A3 w technikach rysunkowych i malarskich.

Uczennica klasy 3c, Nina Ajchel wykonała piękną pracę plastyczną, która została bardzo doceniona przez jury konkursu i otrzymała nagrodę specjalną, jedyną przewidzianą przez organizatorów GRAND PRIX.

To wielki sukces! Na konkurs nadesłano 1015 prac z 15 miast, 13 krajów.

Ninka jest bardzo pracowitą, ambitną uczennicą. Swoją wrażliwość z łatwością potrafi wyrażać w stworzonych przez siebie pracach plastycznych.

Jako społeczność szkolna jesteśmy niesamowicie dumni z sukcesu naszej uczennicy i życzy kolejnych wielkich osiągnięć!!!

Wychowawca klasy

Klaudia Gola